Sv. Nikola obradovao djecu

Na prvu nedjelju došašća, 3. prosinca, u župu Buhovo stigao je sv. Nikola sa svojim poklonima za djecu. Kako je blagdan sv. Nikole radnim danom, već je tradicija u ovoj župi da se ovaj susret upriliči u nedjelju prije ovoga blagdana kako bi moglo što više djece i njihovih roditelja sudjelovati u ovom lijepom običaju darivanja. I ove se godine okupio velik broj djece, njihovih roditelja i uže rodbine jer su svi željeli biti sudionici ovoga svečanog događaja. Lijepo jesensko vrijeme, bez padalina, potaknulo je mnoge da dođu na svetu misu u 10 sati, nakon koje je bio ovaj susret djece sa sv. Nikolom. Adventsko i božićno vrijeme jest vrijeme darivanja, ali ne samo slatkiša i materijalnih stvari, nego bi to trebalo biti razdoblje u crkvenoj godini kada kršćani svoju dušu pune raznim milostima koje nam dobri Bog nudi. Kao što se djeca znaju radovati i najmanjem poklonu koji se nalazi u vrećici koju dobiju od sv. Nikole, tako bismo se i mi trebali radovati svakome daru i poklonu koji nam dolazi iz ruke Božje.