Obavijest za ukopnike groblja Viginja

Kao što vidite u tijeku su radovi na groblju. Ovih dana urađena je završna žbuka u kapelici, te je postavljen mozaik s likom Svetog Jure. Mozaik je djelo akademskoga kipara Zdenka Vidovića, člana redovničke zajednice Hrvatska pokrajina Družbe Isusove, a poklonio ga je jedan naš župljanin iz Zagreba. Dogovoreno je postavljanje novih grobnica na jugozapadnoj strani groblja. Stoga molimo zainteresirane za kupnju grobnica da se jave Odboru udruge. Poslije ove faze planiramo uređenje staza kroz groblje. Molimo sve ukopnike koji nisu izmirili svoje obveze za radove i grobnu naknadu da to što prije učine kako bismo mogli nastaviti s radovima. Dosadašnje obveze za radove iznose 500 KM i 220 KM za grobnu naknadu za razdoblje od zadnjih 11 godina. Dobar dio ukopnika izmirio je svoje obveze. Uskoro planiramo javno obznaniti na oglasnoj ploči i mrežnoj stranici svaki vaš prilog. Velika hvala svima koji su na bilo koji način pomogli u gradnji i uređenju našega groblja, a unaprijed hvala onima koji će to tek učiniti.

Odbor udruge Viginja