Vas sam nazvao prijateljima

U župnoj crkvi u Buhovu, 19. svibnja 2023., prof. dr. don Božo Goluža održao je treće predavanje za odrasle. Tema predavanja bilo je prijateljstvo. Najprije je bilo govora o Isusovu prijateljstvu, što nam ono nudi i na koji ga način trebamo prihvatiti. Zatim je na red došlo i naše prijateljstvo, koje je ponekada prijevarno i lažno. Upravo zbog toga važno je spoznati što je pravo prijateljstvo i tko je pravi prijatelj. Bilo je govora o tri različita prijateljstva po Aristotelovu modelu: prijateljstvo zbog ugode, prijateljstvo zbog koristi i prijateljstvo zbog krjeposti. Na susretu je bila prisutna 21 osoba, što je velik broj u odnosu na broj župljana ove župe. Nakon predavanja bilo je pitanja i razvila se živa diskusija. Svjesni smo da o važnim životnim pitanjima treba razmišljati i raspravljati, a među najvažnija pitanja pripada i prijateljstvo. I ovo će predavanje prisutnima biti od duhovne koristi. Ova je tema dio trilogije koju planiramo obraditi, a to je: Prijateljstvo, Ljubav, Brak.