Predavanje za odrasle

Prisutni na predavanju za odrasle, 18. ožujka 2023.

Nove spoznaje o vjeri i Crkvi u naših vjernika često završe primanjem sakramenta krizme. Ipak treba imati na umu da je to još uvijek djetinja dob pa kako je čovjeku potrebno usavršavanje i učenje cijeloga života tako je i s pristupom vjeri. U novije vrijeme uvelike se govori o cjeloživotnom obrazovanju, a čini nam se da se pod ovim ne razumijeva obrazovanje i rast u vjeri. Očito, na tome planu treba nešto mijenjati. “Kad bijah nejače, govorah kao nejače, mišljah kao nejače, rasuđivah kao nejače. A kad postadoh zreo čovjek, odbacih ono nejačko” (1 Kor 13,11). Upravo zbog novih spoznaja i rasta u vjeri u župi Buhovo organizirana su povremena predavanja za odrasle koje održava župnik. Činilo nam se zgodnim jedno takvo predavanje održati i u korizmi pa je prof. dr. don Božo Goluža, 18. ožujka 2023., govorio na temu “Struktura crkve”. Bilo je prisutno 30-ak osoba, što je velik postotak u odnosu na broj vjernika. Nakon predavanja razvila se diskusija u kojoj su prevladavala neka praktična pitanja. Neka Bog blagoslovi ovakva okupljanja koja će, nadamo se, biti na osobnu duhovnu korist onih koji su prisustvovali ovome druženju, ali i na dobrobit cijele buhovske župne zajednice.

Svima prisutnima župnik je podijelio svoju knjigu Vjera i nacija – stupovi identiteta.