Božićna sveta Misa

Župljani župe Buhovo, kako oni stalno nastanjeni na prostoru župe, tako i mnogi od onih koji su negdje odselili, a za Božić dođoše u svoj kraj, na svetoj božićnoj Misi u 10 sati ispunili su župnu crkvu. Božić je svetkovina zajedništva, a ono se najbolje može doživjeti u rodnome kraju, odnosno zavičaju svojih predaka. Upravo zato mnogi za Božić dolaze na “stara ognjišta” kako bi doživjeli puninu toga zajedništva. Sveta je Misa uvijek punina međusobna zajedništva, ali dakako i zajedništva s našim Bogom. Uz onu vanjsku radost, duhovna je radost plod unutarnjega mira i zadovoljstva. Ozarena lica i široki osmijeh odražavao je kako su župljani ove župe veselo i radosno dočekali i proslavili rođenje našega Spasitelja.