Dođi, Gospodine Isuse!

Advent je vrijeme iščekivanja i priprave na veliki događaj ulaska Boga u ljudskom tijelu u ljudsku povijest. Znamo iz svoje svakidašnjice što nam znače veliki obiteljski, crkveni ili nacionalni događaji. Kako bismo dostojno obilježili neki događaj, potrebna nam je višednevna priprava u materijalnom, a još više u duhovnom smislu. Na svetkovinu Božića pripremamo se ponajprije tako što ćemo oraspoložiti i očistiti svoje srce kako bi se u njemu mogao roditi Bog. U tu pripravu dakako pripada i ukrašavanje našega okoliša, ponajprije crkava u kojima stanuje Isus u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Adventski vijenci, jaslice i ukrašeni borovi dio su dekora naših crkava u ovo prelijepo božićno vrijeme. Mala župna zajednica u Buhovu svoju je crkvu i ove godine lijepo pripremila za buduće blagdane. Neke vrste kruna svih ovih događanja jest osobna ispovijed, očišćenje duše kako bismo mogli, pomireni s Bogom, proslaviti veliki dan ljudske povijesti, ali i našeg osobnog života. U božićno vrijeme nekako smo raspoloženiji za molitvu. Tomu doprinose i adventske mise zornice. U Buhovu na misama zornicama od prve adventske nedjelje do Badnjega dana redovito se okupi 70-ak vjernika. Zato, puni optimizma i nade, dok čekamo božićnu polnoćku i božićno jutro, iz svega srca kličemo: Dođi, Gospodine Isuse!