Prva sveta pričest

U župi Buhovo, u nedjelju 23. travnja 2023. u 11 sati, bilo je osobito svečano. Sedmero članova ove župne zajednice prvi je put pristupilo stolu Gospodnjem, primili su Krista u svoja srca. Dan prije toga, u subotu 22. travnja u 10 sati, bila je sveta ispovijed za prvopričesnike i njihove roditelje. Na ovu svečanost prvopričesnici i njihovi roditelji pripremali su se duže vremena kako bi im ovaj dan bio što ugodniji i ljepši, a napose kako bi im donio obilje duhovnih plodova. Vjeroučiteljica Dijana Škegro veoma je zaslužna za rast ove djece u vjeri jer ih evo već četvrtu godinu kroz školski vjeronauk poučava o kršćanskim vrijednostima. Ne samo prvopričesnici i njihove obitelji, nego cijela župna zajednica duhovno se obogatila milošću koju je na sve Bog izlio ovoga dana. Ozarena lica i duhovno raspoloženje ispunilo je crkvu u Buhovu toga prekrasna sunčana dana.

Prvu su pričest primili: Ivan Banoža, Josip Bašić (obitelj stanuje u Zagrebu), Iva Ćosić, Frano Jurić, Ante Sesar, Mihaela Sesar (brat i sestra, blizanci), Jure Zlopaša. Našim prvopričesnicima i njihovim obiteljima želimo obilan Božji blagoslov.

Na prvoj slici galerije prvopričesnici, a na drugoj su sa svojom vjeroučiteljicom, učiteljem i župnikom.