Grob je prazan

Kamen nije više na grobnim vratima. Jasno se vidi, grob je prazan. Uzalud su bile sve straže koje su trebale “spriječiti” Kristovo uskrsnuće. U svojoj neizrecivoj ljubav Isus Krist, Druga Božanska Osoba, podnio je sve muke i bijaše razapet na Kalvariji. Do toga mjesta i trenutka čovjek je igrao nekakvu ulogu: “Mogu te razapeti i mogu te pustiti”, ali u daljnjem tijeku događanja čovjeka se više ništa ne pita. Isus uskrsnu protiv volje onih koji su ga mučili i razapeli. Bog dopušta čovjeku da bude sukreator povijesti, ali samo do neke granice. Zadnja je Božja pa čovjek na mnoge stvari ne može utjecati jer su one isključivo božanskoga prava. Blago čovjeku ako ovo shvati i prihvati, bit će sretan. Oni koji ovo ne shvaćaju i ne prihvaćaju ostat će vječiti buntovnici protiv Boga i njegovih zakona, a to će im donijeti samo vječno traženje, lutanje i nesreću.

Ujedinjeni s anđelima, apostolima i svim svjedocima vjere kroz čitavu povijest, na današnji dan srca su nam puna sreće i radosti zbog konačne Kristove pobjede, a to je i naša pobjeda. Zato svi u jedan glas kličemo: Doista, uskrsnu Gospodin! Radujmo se! Aleluja! Neka je svima blagoslovljen dan Gospodnjega uskrsnuća.